Hozzászólás a témához  [ 157 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő
shea vaj 
Szerző Üzenet

Hozzászólás shea vaj
Sziasztok "cosmio-s" Lányok! :-)

Nemrég találtam erre az oldalra, aminek nagyon örülök. :inlove:

A tegnap meg is vásároltam az alapanyagokat, és ma el kezdtem a krém készítés mesterségét, és csodák csodájára gyönyörű, hab-krém állagú krémet sikerült alkotnom! :) de...
és ez nagyon elszomorít :crying: nem bírom elviselni a shea vaj szagát!! :crying:

Mit tegyek??? Segítség!! Nagyon-nagyon szeretném használni, de egyszerűen nem bírom...hányingerem van tőle... pedig annyira jól sikerült!! És nagyon finom, puha lett tőle a bőröm...jó volt hozzá érni!!... :lovin:

van valakinek valami ötlete, hogy hogyan tudnám "elkendőzni"????...örülnék neki...de egyedül sem adom fel!!!... :) tovább kísérletezem... (azt hiszem túl sok sheát használtam)...
a gyönyörű bőr, a natúr kozmetika, az "öregedés megállítás" a szívem csücske :heart: ...majdhogynem küldetés!!
Köszönöm!!! :hi:

Kinga

"Tudod, amikor mosolyogsz, az egész világ sokkal jobb hely, mint egyébként."

2010.07.01. 07:40
Profil E-mail küldése
Adminisztrátor

Hozzászólás Re: shea vaj
Szia, Kinga, üdv a fedélzeten, érezd magad jól nálunk! :hi:

Nagyon örülök, hogy felvetetted a shea vaj témáját, mert úgyis terveztem már, hogy beszélgetni kellene róla.

A szagok kérdése olyan téma, ami hihetetlenül egyéni, ezért kemény dió. Nekem is nagyon érzékeny orrom van, ezért meg tudom érteni, ha egy illat/szag ilyen reakciót vált ki belőled. Ugyanakkor a modern világ elkényeztet minket jó illatokkal, és teljesen elszoktunk a természetes anyagok szagától.

OFF, de ha megengeded, egy frusztráló élményt gyorsan megosztok veled ezzel kapcsolatban: kézműves alkotóműhelyt vezettem gyerekeknek, ahol mindenféle csudadolgot alkottunk természetes anyagokból. Azzal szembesültem, hogy a gyerekeknek minden "büdös" volt. Fúúúj, milyen szaga van ennek a csuhénak, gyapjúnak, bőrnek, stb. Nincsenek hozzászokva a természetes anyagok szagához. Mert ugye nem csak illatos virágok vannak a természetben... ON

Mit tudsz tenni? Egyrészt azt tudom mondani bátorításként, hogy először én is kellemetlen szagúnak találtam a shea vajat, bár olyan shea vajat választottam a webáruház kínálatába, ami még a "jóillatú" vajak közé sorolható. Amióta nap, mint nap találkozom ezzel az illattal, már nem zavar. A bőrre kenve is mintegy 10 perc alatt elillan.
Próbáltál-e bele illóolajat keverni, amikor a shea habot készítetted? Vagy van benne, és ezzel együtt zavar?

Meg lehet próbálni a finomított shea vajat is, annak nincs szaga, de sajnos a hatása is jóval elmarad a finomítatlan változatétól. Én azt mondom, hogy ha elégedett vagy a hatással és csak a szag a probléma, akkor próbálj meg illóolajokat keverni a sheába, vagy csökkentsd a mennyiségét, ne magában használd, hanem keverj krémeket. Ha érzékeny az orrod, akkor a többi hidegen sajtolt olajjal is gondod lehet. Kellemes a jojoba, a mandula, a sárgabarack, erőteljesebb a vadrózsa, avokádó, makadámia, szőlőmag.

Kíváncsi lennék a többiek véleményére is, remélem, előbb-utóbb felbukkannak...

,,A gyermekeknek két dolgot kell adnunk: gyökereket és szárnyakat. - Goethe"

2010.07.01. 08:44
Profil E-mail küldése

Szia Kati!

Köszönöm, hogy írtál...

Az az igazság,hogy tényleg nagyon érzékeny az orrom...eddig is az arckrémeimet hosszú, hónapokig tartó kutatás, próbálgatás után vásároltam, mert egyszerűen nem bírom elviselni, ha egész nap azt kell éreznem...nem szeretem a nagyon intenzív illatokat, a vitamin szagot, a keserű, a pacsuli, a nagyon édes, szúrós, tejes, tejszínes illatokat nem... :oops:

...ha olyan ételt kell készítenem, amit nem szeretek (pl. hal, sajnos), azt kint az udvaron teszem, mert rosszul vagyok a szagától, viszont a gyerekeknek szükségük van rá... :heart:
Nos, visszatérve a shea-ra...mindenféle finomságokat raktam bele, úgy,mint jojoba olaj, aztán jázmin, levendula, rózsafa, ylang-ylang...sőt még néhány csepp indiai citromfű is került bele...és így is túl intenzív... I) ...igaz, hogy 60 g sheát használtam fel...és csak 1 evőkanál jojoba olajat...legközelebb fordított arányban teszem... :-)

2010.07.01. 11:10
Profil E-mail küldése
Adminisztrátor

Hú, lehet, hogy kisebb mennyiséggel kellett volna próbálkozni. Most sem késő szerintem még olajat hozzákeverni, csak egy kicsi adaggal próbáld ki. Az arányokat viszont nem fordítanám meg teljesen, a shea habban az arány max. fele-fele legyen (fele shea fele olaj).
Ha mégis több az olaj, akkor esetleg bele lehet olvasztani előzetesen pár méhviaszpasztillát, mint ahogy a babapopsi balzsam receptben van a honlapon. Az egyébként egy alaprecept, bármilyen shea balzsamhoz használható, nem csak babapopsihoz... 8-)

2010.07.01. 11:21
Profil E-mail küldése

:???: az összes receptet megnéztem, a babapopsis-on kívül!!! hm...azt hittem, hogy az már nem nekem szól! :???:

...ja és mindent vettem, csak pont méhviaszt nem...nem is értem...pedig azt hittem, hogy azt is rendeltem, de úgy tűnik, hogy az lemaradt...próbáltam a kereteim között gazdálkodni :)

..ja és azért nem megy kárba a "Kinga-kence" !!...most vele kényeztetem a lábam, kezem...a férjem lábát... :lovin:

este, ha lesz időm, kísérletezem tovább...az nem járja, hogy pont az arcomra, ahol a legnagyobb szükség van jó hatóanyagra, pont oda nem jut a csodakrémből!!!!! :shock:

2010.07.01. 11:32
Profil E-mail küldése
Adminisztrátor

Hú, de szép avatarod van! :inlove: Én meg még fel sem raktam az enyémet, na majd igyekszem...

Teljesen igazad van, fel fogom tenni alapreceptként is ezt a balzsamot, mert a babapopsitól nehéz elvonatkoztatni. :shock:

Holnap beborítékolok neked egy kis méhviaszt, hogy ne legyen akadálya a további boszorkánykonyhai tevékenységednek ;-)

2010.07.01. 12:09
Profil E-mail küldése
Adminisztrátor

Lányok, senkinek nincs véleménye a shea vaj szagtémával kapcsolatban? :justwait:

Akkor kérdezek mást. Szerintetek csodaszer-e a sheavaj? Csak azért kérdezem, mert egyes honlapok úgy hirdetik a shea vajat, mint valami ultimatív varázsszert, ami egy csapásra eltünteti a ráncokat, meg a pattanásokat, és nyugodtan lehet vele napozni is, mert még természetes napvédő krém is.

Én meg az ehhez hasonló érdeklődő levelekre azt kell válaszoljam, hogy a shea vaj csodálatos szer ugyan, de nem csodaszer és végképp nem botox. A ráncok kialakulásának megelőzésében tud segíteni, de nem a kialakult ráncok eltüntetésében, mindössze 2-es faktorú védelmet ad a napon, tehát nem árt komolyabb fényvédőt használni. A pattanásos dolgot meg végképp nem értem...

Viszont a shea vaj kiváló bőrápoló szer, tele vitaminokkal és a bőrnek fontos anyagokkal, ami segít egy sor probléma kezelésében az ekcémától kezdve az érzékeny bőrön át a pikkelysömörig ill. a bőr öregedésének hátráltatásában. Ráadásul univerzális bőrápoló, a kirepedt sarkaktól elkezdve a szájig mindenhová kenhető. Kell ennél több? Csodaszerré kell nyilvánítani a shea vajat, hogy jobban fogyjon? :dontknow: Szerintem nem.

Várom a tapasztalataitokat, véleményeteket.

2010.07.10. 06:38
Profil E-mail küldése

Egyertértek. A megfogalmazás már mindig marketing. Az emberek figyelmének felhívása. Eléggé érdekes, hogy így kell/lehet? felhívni az emberek figyelmét arra, hogy a természetben minden megtalálható, amire szükségünk van.
Gyógyító Anyánk :)

Mivel ismereteink mindig bővülnek és mindenre nem tudjuk a lexikonális választ, és magunkra meg nem hallgatunk, hát hallgatunk másra, szavakra, szlogenekre, stb.

ÁÁÁm van már kis csapat, aki a miérteket, hogyanokat is akarja, hogy tudja, mi hogy működik :)

Tapasztalatilag én is azt tudom alátámasztani, hogy rendkívül jó tápláló, ápoló, esszenciális anyagokkal feltöltő hatása van mindamellett, hogy úgy végzi dolgát, mint a Föld Anya - támasz, segítség a bőrnek abban, hogy önmaga lábára álljon újra.

Nálam bevált, terápiás céllal. Nem minden nap használom, csak kúraszerűen, amikor úgy látom, hogy szükséges, hogy a bőröm felhívta a figylemet jónéhány dologra, amit másképp kell csinálnom.

Pattanásra, egyéb dologra aromaterápiával kiegészítve használom és ajánlom, eddig nagy sikerrel. :D

Hát ennyi tőlem, most.
Sziasztok :wink:

2010.07.10. 10:33
Profil E-mail küldése

Jó dolog a shea vaj, de hogy csodaszer lenne, az túlzás. Pattanásokra annyiban van benne logika, hogy ha valakinek a kőolajas kencéjétől vannak a pattijai, akkor a shea megoldja a problémát. Viszont a hormonális okokból, vagy gyulladás, egyéb belső dolgok miatti pattanások nyilván nem fognak elmúlni. De azért hajrá, shea! Én keverve szeretem, egy picikét bele a krémbe! :yes:

2010.07.11. 07:58
Profil E-mail küldése
Adminisztrátor

Kristály írta:
Pattanásra, egyéb dologra aromaterápiával kiegészítve használom és ajánlom, eddig nagy sikerrel.

Na, ez nagyon érdekelne! Kérlek, írj róla részletesebben!
BettyBoop írta:
Viszont a hormonális okokból, vagy gyulladás, egyéb belső dolgok miatti pattanások nyilván nem fognak elmúlni.

Alapból én is így gondolom, de hátha Kristály újat mond. Kíváncsian várom :)

2010.07.12. 04:58
Profil E-mail küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 157 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő